התנהלות מס עסקית

התנהלות מס עסקית

ניהול עסק חובק בתוכו מרכיבים רבים, אחד מהם הוא ניהול הכספים ותכנון נכון של המס. במדינת ישראל כל עסק צריך להתנהל מול שלוש מערכות: מס הכנסה, מע”מ וביטוח לאומי. עסקים אשר מוגדרים כ”עסק פטור” אינם חייבים בדיווח למע”מ, כל עוד הכנסתם השנתית נמוכה מ-98,707 ₪.

מה כוללת התנהלות המס

התנהלות מס עסקית כוללת היבטים רבים, לעתים מורכבים ולכן רוב העסקים ובמיוחד הבינוניים והגדולים, פונים אל משרד רואה חשבון בתל אביב כדי להבטיח התנהלות נכונה. בין היבטי ההתנהלות:

  • דיווחים – כל עסק, קטן או גדול, עסק שמעסיק עובדים ועסק שעובד לבד, חייב לדווח את פרטי ההכנסות שלו אל הרשויות השונות. איחורים, הצגת נתונים שאינם מדויקים ואי הצהרה על הוצאות, יכולים כולם לפגוע בהתנהלות הכלכלית של העסק.
  • תכנוני מס – תכנון מס משמעותו בחינה כיצד העסק פועל, האם ישנן הוצאות שיכולות להיות מוכרות על ידי הרשויות ותכנון התשלומים השונים. התנהלות נכונה יכולה לחסוך לעסק ולהוביל להתייעלות כלכלית.
  • תכנון תזרימי – רוב העסקים משלמים למע”מ אחת לחודשיים ולכן עליהם לתכנן נכון את תזרים הכספים ולדאוג לכך שיהיו להם הכספים הנדרשים ולהימנע מבקשות אשראי בשל הצורך לשלם כספים שעליהם אפשר לדעת מראש.
  • החלטה על אופי העסק – בעת הקמת העסק ולאורך פעילותו, יש לשאול איזה אופי מתאים עבורו ומהי דרך ההתנהלות הכלכלית הנכונה ביותר כשהאפשרויות הן: חברה בע”מ, עוסק מורשה ועוסק פטור.
  • חסכונות והשקעות – ישנן הטבות מס עבור השקעות מסוימות ועסקים רבים יכולים לנצל את ההטבות הללו, לשלם מס מופחת וליהנות בטווח הארוך מתכנון כלכלי נכון ותזרים מזומנים עתידי.

התנהלות מס נכונה מהרגע הראשון

התנהלות מס עסקית נכונה מתחילה בעת פתיחת העסק. בתחילה, יש לקבל החלטה איזה עסק להקים ולפנות אל הגורמים הנחוצים ולהודיע להם על פתיחת העסק. לאחר מכן, יש להקפיד לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים, כל הזמן ולהתנהל נכון מבחינת הדיווחים השוטפים ומבחינת הדיווחים השנתיים.

ברודצקי שמואל – משרד רואי חשבון

משרד רואי חשבון, ברודצקי שמואל, רואה את העסק שלך הרבה מעבר למספרים. אנו מעניקים שירותי יעוץ לעסקים ומאמינים כי ראיה פרטנית של כל עסק תוך הבנת העיסוק והצרכים השונים שלו, הם אילו שיוצרים את ההבדל ויכולים להוביל להצלחה.

המשרד מעניק שירותים למגוון עסקים, מתחומים שונים. נשמח להעמיד לרשותך את הידע, המקצועיות והיחס האישי, לתכנן נכון את התנהלות המס העסקי ולעזור לך להרוויח יותר מהעסק שלך.

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично
Loading...