כיצד מקימים חברה בע”מ

כיצד מקימים חברה בע"מ

בשונה מפתיחת עוסק מורשה ומעוסק פטור, חברה בע”מ היא ישות עסקית עצמאית המתקיימת ללא קשר לגורמים הפועלים בה. ההגדרה הרחבה של חברה היא ארגון אשר מחבר בין מספר אנשים בעלי אינטרסים ומטרה משותפים, במרבית המקרים מטרה זו היא עשיית רווח כלכלי. חברה בערבון מוגבל נקראת גם חברה מאוגדת והיא מסירה, במידה רבה, ממקימיה ובעלייה אחריות משפטית במקרים של הפסדים כבדים וחובות. כדי להקים חברה בע”מ עלייך להירשם אצל רשם החברות ולנהל את ספרי החשבונות שלך על פי כל ההנחיות והדרישות של החוק.

מה זה אומר בערבון מוגבל

אף על פי ששלוש האותיות בע”מ מלוות את שמן של מרבית החברות בישראל, אנשים רבים אינם מבינים את המשמעות שלהן. כפי שאמרנו, חברה בערבון מוגבל היא ישות עסקית אשר עומדת בפני עצמה ובכך היא מגינה על המייסדים והבעלים שלה מפני אחריות משפטית. לדוגמה, במקרים שבהם החברה נכנסת לחובות אותם אין ביכולתה להחזיר, לבעלים של החברה לא תהיה אחריות משפטית על החוב אלא רק לחברה בע”מ עצמה. זאת בניגוד לעוסק מורשה או פטור אשר מחזיקים באחריות משפטית אישית על הפעילות העסקית והחובות שלהם. חברות בערבון מוגבל הן חברות מוגבלות במניות כך שבמקרה של קריסה כלכלית, בעלי המנויות יכולים להיות אחראיים רק לסכום כסף המגיע עד לגובה המניות שהם מחזיקים באופן אישי.

שלבי הקמת חברה בע”מ

ניסוח תקנון ומינוי דירקטוריון

כל חברה חדשה צריכה שיהיה לה שם, תקנון פורמלי ולפחות דירקטור אחד. תקנון החברה חייב לכלול את ארבעת הסעיפים הבאים וחברות רבות מוסיפות עוד מגוון סעיפים לתקנון שלהן:

  • שם החברה.
  • מטרותיה.
  • הון המניות הרשום וחלוקת המניות הראשונית.
  • האם ישנה הגבלת אחריות (האם החברה היא בערבון מוגבל או לא).

רישום אצל רשם החברות

הרישום אצל רשם החברות מתבצע לאחר תשלום אגרות ועל ידי הגשת המסמכים הרלוונטיים. במקרים רבים, עו”ד ינסח את המסמכים האלו עבורך. מומלץ מאוד להיעזר במשרד רואה חשבון ובעורך דין אשר עובדים יחד כדי להגיש את הטפסים בצורה הנכונה ביותר עבור עתיד החברה שלך.

רואה חשבון ברודצקי שמואל

רואה חשבון בחיפה ברודצקי שמואל הוא מתמחה בסיוע וליווי צמוד של עסקים וחברות בגדלים שונים. בעזרת ניסיון של שנים רבות, תשוקה אמיתית לעסקים וסינרגיה של מגוון מומחים מובילים, אנחנו יכולים לעזור לך לפתוח את החברה בע”מ שלך בצורה נכונה.

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично
Loading...