ליווי בפתיחת עוסק מורשה במע”מ

ליווי בפתיחת עוסק מורשה במע"מ

עצמאים יודעים שהם חייבים ברישום כחוק ברשויות המדינה, אבל לא תמיד יודעים כיצד לעשות זאת או להתנהל נכון מבחינה חשבונאית אחר כך. פתיחת עוסק מורשה היא הצעד הראשון שאתם יכולים לעשות למען העצמאות שלכם, ומשרד ברודצקי שמואל רואה חשבון הוא המשרד שישמח לסייע לכם בשירותים שנחוצים לכל עצמאי שפותח עסק משלו. כך שאם אתם עצמאים שרוצים לעבוד נכון ולהצליח לשמור על סדר, התייעצו עם משרד ברודצקי שמואל רואה חשבון ותנו לו לנהל לכם את החשבונות כדי לא להישאר מאחור.

מהי פתיחת עוסק מורשה?

לפי חוק, יש שתי צורות שבהן נרשמים כעצמאים בישראל:

  • עוסק פטור – אינו משלם מע”מ בגלל קטגוריית העיסוק שלו ותקרת הכנסות שאינה עוברת סכום מסוים בשנה.
  • עוסק מורשה – משלם מע”מ בגלל תקרת הכנסות גבוהה מהסכום שנקבע על ידי רשויות המס, בסביבות 90-100 אלף ₪ בשנה, כשבכל שנה התקרה הזאת נקבעת מחדש. כמו כן, עוסק מורשה מחויב להיות כזה אם הוא עוסק באחד מהמקצועות שנמצאים ברשימה שחייבת בכך, כמו בעלי מקצועות חופשיים, מקצועות טיפוליים מסוימים, מפיקים ואמנים לדוגמה.

אילו שירותים תקבלו מרואה חשבון?

  • בפתיחת התיק ברשויות השונות.
  • בניהול החשבונות השוטף שלכם.
  • בהדרכה ובליווי שלכם לאורך כל הדרך.
  • בייעוץ כיצד להתנהל נכון וחוקית כדי להפיק את המיטב מהעסק החדש שלכם.
  • בניהול משא ומתן או שיתוף פעולה כלשהו עם הרשויות, המשרד עוסק גם בזאת וישמח להיות לכם לעזר.

מה נדרש מכם לאחר פתיחת עוסק מורשה?

מבחינת התנהלות נכונה של הרשויות, אתם נדרשים לנהל ספרי חשבונות, לרשום את התקבולים שלכם להוציא חשבוניות מס ועוד, ולאסוף את כל ההוכחות על ההוצאות שלכם כדי להגיש לרשויות המס בסוף השנה. ההליכים הבירוקרטיים החשבונאיים שנדרשים מעצמאים לא תמיד עולים בקנה אחד עם הצורה שבה הם עובדים משום שסדר ודיוק והקפדה על ניהול ניירת אינם מתאימים לכל עצמאי. אם אינכם מסודרים ואינכם מוצאים את הזמן לעסוק בנושא פתיחת עוסק מורשה ולאסוף ניירת ולעקוב אחר כל הפעולות הפיננסיות והבירוקרטיות שנדרשות מכם עדיף להשאיר זאת למקצוענים ולפנות לרואי חשבון מוסמכים ומנוסים.

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично
Loading...