פנסיה לעצמאים

Pension for private entrepreneurs

פנסיה לעצמאים

בינואר 2017 נכנס לתוקף חוק פנסיה חובה לעצמאים, המחייב את העצמאיים בארץ ישראל לחסוך לפנסיה. החוק החדש נועד לעזור לעצמאיים להתכונן לעתיד וחשוב מאוד שעצמאיים יבינו את החובות, הזכויות והאפשרויות הרבות שהחוק החדש מקנה להם. מעבר ליתרונות הרבים של החוק עבור העצמאיים, רצוי לזכור כי הוא מחייב הפרשה חודשית לחיסכון לגיל פרישה – ואי עמידה בדרישותיו יכולה להוביל לקנסות, עיצומים ובירוקרטיה מול הרשויות השונות.

מה קובע חוק פנסיה לעצמאיים?

חוק זה קובע כי החל בינואר 2017, כל עצמאי מחויב להפריש סכום מוגדר מההכנסה החודשית שלו לביטוח מנהלים, קרן פנסיה או קופת גמל. אף על פי שהכסף נשמר לתקופת הפנסיה, החוק מאפשר לעצמאיים למשוך עד לשליש מגובה הפקדותיהם (או סכום השווה למשכורות מינימום של שלושה חודשים) לאחר סגירה של העסק. מטרת חלק זה בחוק היא לסייע לעצמאיים אשר אינם זכאים לדמי אבטלה.

כדאי להכיר – הטבת המס שמעניק חוק הפנסיה לעצמאים

מכיוון והחוק יכול להכביד על חלק מן העצמאיים, הוא מגיע עם הטבת מס של בין 16%-16.5% אחוזים והטבה נוספת בהפקדות לקרנות השתלמות. מומלץ מאוד להיעזר בגורם מקצועי אשר יוכל להסביר לך את הטבות המס וההקלות המגיעות לך על פי החוק החדש ויעזור לך לנצל אותן בדרך הנכונה ביותר עבור העסק שלך.

מדוע חוק הפנסיה לעצמאיים הפך להכרח?

אף שרובנו לא אוהבים שהמדינה מכתיבה לנו את אופן ההתנהלות שלנו, עצמאיים רבים מוצאים את עצמם במצב שבו תכנון לעתידם הפרטי הוא בעייתי, בעיקר כשעתיד העסק נמצא אי שם באופק. בצורה שכזו וללא כל גורם אשר יגן עליהם, רוב העצמאיים נשארים חשופים למפולות כלכליות שעשויות במקרים מסוימים להגיע עד כדי עוני בהגיעם לגיל פרישה. החוק החדש נועד כדי לעזור לך להגן על עצמך מכל תסריט עתידי ולהכין את הקרקע עבור הפרישה שלך. הודות לחוק החדש, עצמאיים אשר יעזרו בליווי מקצועי יוכלו ליהנות מהביטחון ממנו נהנים שכירים בכל רחבי הארץ.

ברודצקי שמואל רואה חשבון

תוך הישענות על הכוונה מקצועית – החיסכון הפנסיוני יוכל להגן עלייך ולאפשר לך לחיות בכבוד בשלבים העתידיים של חייך. כרואה חשבון ויועץ עסקי מנוסה וותיק, המתמחה בתחום הפנסיה בישראל בכלל ופנסיה לעצמאים בפרט, מספק ברודצקי שמואל ליווי מלא, אישי ומקצועי למגוון רחב של עצמאיים ובעלי עסקים בגדלים ובתחומי עיסוק שונים. בעזרת שירות אישי, ידע נרחב וניסיון בליווי פיננסי של עסקים בכל שלב, ביכולתנו לעזור לך להבין את כל המשמעויות של החוק החדש עבורך ולנצל את כל ההזדמנויות שהוא פותח בפני העסק שלך ובפנייך באופן אישי.

שאלות ותשובות בנוגע לחוק החדש.

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично
Loading...