הגשת דו”ח שנתי באופן עצמאי או בעזרת רואה חשבון

הגשת דו"ח שנתי באופן עצמאי או בעזרת רואה חשבון

בין אם העסק שלך מוגדר כחברה בע”מ, עוסק מורשה ואפילו עוסק פטור, הגשת דוח שנתי הוא מחייב ועלייך להגיש אותו בזמן. הגשה מאוחרת או לא נכונה של הדו”ח יכולה לגרור לקנסות ואף לביקורת מצד רשויות המס השונות. את המידע עבור הגשת הדו”ח עלייך לאסוף ולסדר לאורך כל שנת העבודה שלך ויש להגיש את הדו”ח בצורה המשקפת את המציאות העסקית שלך. לאחר הגשת הדו”ח, הרשויות השונות יודיעו לך האם במהלך השנה שילמת יותר מדי מס ומגיע לך החזר או, האם עלייך לשלם מס נוסף. חשוב להדגיש ולציין כי אי הגשת הדו”ח השנתי שלך במועד ללא אישור מפקיד השומה האחראי על העסק שלך מהווה עבירה פלילית אשר יכולה להוביל לקנסות ואף הגשת כתב אישום.

האם ניתן להגיש דו”ח שנתי באופן עצמאי

באופן כללי, ניתן להוריד את הטפסים להגשת הדו”ח מהאינטרנט ולמלא אותם באופן עצמאי. בדומה לפעולות רשמיות שונות, הגשת דו”ח שנתי ללא ליווי וסיוע של גורם מקצועי יכולה לעבור בשקט או שהיא יכולה לעלות לך הרבה. את הדו”ח השנתי ניתן למלא באופן מקוון באתר האינטרנטי של רשות המיסים, להדפיס ולחתום. לאחר מכן, יש להגיש את הדו”ח השנתי שלך במשרדי מס הכנסה. מכיוון ומרבית האנשים אינם מכירים את חוקי המס, המחויבויות והזכויות הקבועות בחוק, סיוע של משרד רואה חשבון בהגשת דו”ח שנתי יכולה לעזור לך לוודא כי לא יהיו טעויות וכי הטופס יוגש בצורה הנכונה ביותר עבור התנהלות העסק שלך כיום תוך הסתכלות לעבר השנה הבאה.

מה היא תקופת הדיווח

תקופת הדיווח היא התקופה אותה מסכם הדו”ח. תקופת הדיווח היא השנה הקלנדרית (מה-1 לינואר עד ה-31 בדצמבר) ועסקים אשר נפתחו במהלך השנה חייבים להגיש דו”ח שנתי של אותה השנה.

אילו טפסים מכיל דו”ח שנתי

דו”ח שנתי צריך להכיל מגוון רחב של טפסים אשר הראשי שבהם הוא טופס 1301. ישנם עסקים אשר אופי הפעילות או גובה מחזור ההכנסות שלהם מצריכים הגשה של טפסים נוספים במסגרת הדו”ח השנתי. נספחים רבים מצורפים לטופס 1301 על פי סוג ההכנסות שהיו לך במהלך השנה (הכנסה מרכוש לדוגמה).

ברודצקי שמואל רואה חשבון

משרד רואה חשבון בתל אביב שמואל ברודצקי הוא משרד מקצועי ומנוסה אשר יכול להפוך את ניהול העסק שלך לקל וטוב בהרבה. בעזרת ידע פיננסי רב, ליווי אישי וצמוד ושילוב של מגוון מומחים, אנחנו יכולים לעזור לך לממש את מלוא הפוטנציאל של העסק שלך. יש לך צורך בדו”ח שנתי? אנחנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים בטופס אתר.

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично
Loading...