מתי פותחים עוסק מורשה ומתי מתחילים כעוסק פטור דווקא

מתי פותחים עוסק מורשה ומתי מתחילים כעוסק פטור דווקא

אנשים רבים אינם מודעים להבדלים בין האפשרויות השונות שיש לך לפתיחת המיזם העסקי שלך. עוסק מורשה ועוסק פטור הם שני מצבים שונים שבהם יהיה עליך להגיש דו”חות שונים ולחשב את תשלומי המיסים שלך בצורה שונה. לקראת פתיחה של עסק חדש, מומלץ מאוד ליצור קשר עם משרד רואה חשבון מקצועי ומנוסה אשר יוכל להסביר לך איזו אפשרות היא הנכונה ביותר עבור המיזם שלך וכיצד עליך להתחיל אותו. פתיחת עסק מסוג אשר אינו תואם את הפעילות העסקית שלך יכולה להוביל לניהול בעייתי, חובות והתנהלות לא נכונה או נעימה מול הרשויות השונות.

מה הוא עוסק פטור

עוסק פטור הוא עסק קטן אשר גובה ההכנסות שלו אינו עולה על הסכום אשר נקבע על ידי שר האוצר באותה שנה. נכון לשנת 2017, סכום זה עמד על מחזור הכנסות שנתי של 98,707 שקלים. כפי ששמו מרמז, עוסק פטור אינו מחויב בתשלומי מס ערך מוסף (מע”מ). פטור זה מאפשר לעוסק הפטור להפוך את עצמו לאטרקטיבי עבור יותר לקוחות מכיוון שאינו נדרש להעביר את גובה המע”מ לרשויות מע”מ. כמו כן, עוסק פטור מחויב להגיש רק דו”ח שנתי ולא לספק דו”חות חודשיים. מבחינת הנפקת חשבוניות מס, לעוסק פטור אין את האפשרות להנפיק חשבוניות מס או לנקות מס מחשבוניות מס אשר הוצאו לו.

מה הוא עוסק מורשה

עוסק מורשה הוא בית עסק אשר מספק שירות או מסחר עבור לקוחותיו. בניגוד לעוסק הפטור, עוסק מורשה מחויב לשלם מע”מ על עסקאותיו. רישום כעוסק מורשה הוא חובה לעסקים ואנשי מקצוע מסוגים שונים ויש להנפיק דו”חות חודשיים ודו”ח שנתי. היתרון העיקרי של עוסק מורשה, מעבר לכך שאין תקרת הכנסות, הוא האפשרות לקבל בחזרה מע”מ אשר שולם כחלק מהעסקאות של העסק. החזרי המע”מ יכולים להגיע לסכומים מכובדים ולעזור לך לנהל את העסק שלך ביתר קלות.

מה מתאים לך

כאשר מדובר בבחירות אשר ישפיעו על עתיד העסק שלך, מומלץ מאוד להיעזר במומחים מנוסים. משרד רואה חשבון אשר עובד עם עסקים בגודל של העסק שברצונך לפתוח יוכל לעזור לך להבין מה היא הדרך של העסק שלך.

משרד רואה חשבון ברודצקי שמואל

אנחנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר טלפוני או להשאיר פרטים בטופס כדי שאנחנו נוכל להראות לך לאן העסק שלך יכול להגיע עם קצת יחס אישי, מקצועיות וניסיון של שנים רבות.

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично
Loading...