כתיבת תוכנית עסקית

כתיבת תכנית עסקית

תוכן

  1. כתיבת תכנית עסקית
  2. מתי כתיבת תכנית עסקית נחוצה?
  3. כתיבת תכנית עסקית – שלב ראשון בעת פתיחת עסק
  4. ברודצקי שמואל רואה חשבון

כתיבת תכנית עסקית

כתיבת תכנית עסקית היא פעולה אשר מסייעת לך לבחון את ההיבטים בעסק שלך כיום תוך בדיקת פעולות עתידיות. אף על פי שמרבית העסקים מבינים כי בניית תכנית עסקית מבוססת, יצירתית ואפקטיבית היא חיונית בעת פתיחת עסק, רבים אינם מבינים את הכוח של הרכבת תכנית עסקית למען התפתחות וגדילת העסק שלך. תכנית עסקית טובה צריכה לכלול מגוון רחב ככל הניתן של נתונים על העסק שלך הכוללים חישובים פיננסיים, מאפיינים ארגוניים, תכניות עתידיות לפיתוח, הוצאות, החזרי מס ועוד. מכיוון ותכנית עסקית מקצועית היא אחת הדרכים היעילות להציג את העסק ואת החזון שלך למשקיעים או לגורמים פיננסיים אחרים, על התכנית להכיל גם את קורות החיים של העסק שלך ותיאור השירות שהוא מספק.

מתי כתיבת תכנית עסקית נחוצה?

כתיבת תכנית עסקית מאפשרת לך לקחת צעד אחורה ולבחון בצורה יסודית את כל החלקים של העסק שלך. בעזרת גורם מקצועי יתאפשר לך למצוא נקודות רבות שבהן ניתן לייעל את העסק שלך, לצמצם בהוצאות ואף לזהות אפיקים לפיתוח. בנוסף לכך, תכנית עסקית אשר נבנית במקצועיות מספקת לך תחזית מציאותית לגבי התפתחות העסק שלך בעתיד הקרוב ומציבה עבורך מטרות קצרות וארוכות טווח. ראייה כזו גורמת לך לבצע פעולות ולחפש פתרונות אשר יטיבו עם העסק שלך בעתיד ולא רק יעזרו לו להתקיים בהווה. כתיבת תכנית עסקית יכולה להיות מועילה במיוחד בזמנים שבהם העסק שלך מרגיש תקוע במצב שאינו ממש את הפוטנציאל הרווחי שלו.

כתיבת תכנית עסקית – שלב ראשון בעת פתיחת עסק

בעיקר אם מדובר בעסק הראשון שלך – ישנם קשיים לא מעטים בעת פתיחת עסק. תכנית עסקית הנכתבת בצורה נכונה יכולה לעזור לך להימנע מטעויות ולהגשים את היעדים שהצבת לעצמך. גורם מקצועי אשר מציע ליווי לצד ייעוץ פיננסי יוכל לעזור לך לבנות תכנית עסקית ולוודא שהיא מכוונת אותך בצורה הנכונה ביותר עבור העסק והשאיפות שלך. מרבית העסקים בונים את ההון הראשוני מהלוואות לעסקים, הלוואות אלו יכולות להפוך למעמסה אם אינן מטופלות בצורה אחראית. תכנית עסקית אשר כוללת את החזרי ההלוואות שלך לצד ליווי מנוסה אשר מעדכן את התכנית על פי המצב הנוכחי של העסק שלך יעזרו לך להחזיר את ההלוואות תוך פיתוח העסק שלך.

מה כוללת תכנית עסקית?

הנוסח של התכנית העסקית והמידע שהיא מכילה משתנה על פי אופי העסק שלך, מטרת התכנית העסקית ודרך היישום האידיאלית עבור העסק שלך. מומלץ מאוד לכתוב תכנית עסקית בעזרת גורם מומחה אשר יוכל להציע לך מידע בנוגע לחוקים ותקנות המס, אפשרויות פיתוח, אפיקי הלוואה מיוחדים ועוד. באופן כללי, תכנית עסקית צריכה לכלול את החלקים הבאים:

מבוא

במבוא יהיה שם העסק או הפרויקט, מפתח התכנית העסקית, תאריך וכדומה. המבוא מספק הכרות קצרה עם פעילות העסק שלך והחזון שלו. מומלץ להוסיף למבוא הצהרה משפטית אשר מטרתה היא להגן על הקניין הרוחני שלך. כמו כן, יש לציין במבוא, בקצרה, את התחזיות והשאיפות העתידיות של העסק.

תיאור שירותים מוצעים

בסעיף זה עלייך לספק תיאור של הענף שבו העסק שלך מתעסק ומידע על פעילות החברה, הייחודיות והיתרונות שלה, קהל היעד וכדומה. בנוסף לכך, בסעיף זה יהיה פירוט של כל השירותים והמוצרים שהעסק מציע.

אסטרטגיית מחקר שוק ושיווק

בסעיף זה עלייך לפרט את האסטרטגיה השיווקית שלך והציפיות שלך לגבי ההצלחה שלה והגדלת קהל הלקוחות שלך. יש לפרט על השוק שבו העסק יפעל, אופי קהל היעד, דרך השיווק, כלי הפרסום שבהם יהיה לך שימוש והמסר השיווקי של העסק שלך.

סעיפים נוספים המתארים את הארגון כעת ובעתיד

ישנם מספר סעיפים קריטיים נוספים בהם מתואר מתווה הארגון שלך, החישובים הפיננסיים של התכנית העסקית והתחזיות שלך ואופי יישום התכנית. תיאור הממצאים שלך בצורה נכונה והסברת הנתונים עליהם התבססת תעזור לכל הגורמים שיקראו את התכנית העסקית שבנית לראות את ההצלחה של התכנית שלך ולתמוך בה.

ברודצקי שמואל רואה חשבון

כעת ביכולתך לקבל ליווי אישי מלא בכתיבת תכנית עסקית מוצלחת ובהוצאתה לפועל מאת ברודצקי שמואל – רואה חשבון מנוסה ומקצועי. כל שעליך לעשות הוא ליצור עמנו קשר עכשיו.

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично
Loading...