הגשת דוח שנתי

הגשת דוח שנתי לעצמאים וחברות

תוכן

 1. דו”ח שנתי
 2. מה כולל דו”ח שנתי
 3. הגשת הדו”ח השנתי בזמן
 4. האם מומלץ להגיש את הדו”ח השנתי באופן עצמאי

מהו דו”ח שנתי?

דו”ח שנתי הינו דיווח תקופתי אשר חובה על כל עצמאי במדינת ישראל להגיש פעם בשנה. את הדו”ח יש להגיש בצורה מלאה, ללא טעויות כלל ודרך הצינורות המקובלים, כאשר איחורים מובילים לקנסות. הדו”ח מוגש באמצעות טופס 1301 ובו מפורט מידע לגבי העצמאי, העסק המנוהל, הכנסות, הוצאות ורווחי העסק בשנת העסקים החולפת. שנת הכספים מתחילה באחד לינואר ומסתיימת בשלושים ואחת לדצמבר, את הדו”חות השנתיים ניתן להגיש עד השלושים ואחת למאי של השנה המדווחת. במקרים מסוימים, ניתן להגיש בקשות לדחיית מועד הגשת הדו”ח ובמידה והבקשה מתקבלת על ידי פקיד השומה, ניתן לקבל דחייה של עד לחודשיים.

מה כולל דו”ח שנתי

דו”ח שנתי, למעשה, מחשב את מחויבות המס של העצמאי והוא כולל מגוון טפסים המציגים את פעילות העצמאי בשנה החולפת. רואה חשבון מקצועי יעזור לך לרכז את כל המסמכים החשובים להגשת הדו”ח במהלך השנה, לסדר אותם ולהציג אותם בצורה אשר תראה את המחויבות שלך בצורה הנכונה. הדו”ח השנתי כולל בין היתר:

 • חישוב וריכוז כל ההכנסות שלך במהלך השנה המדווחת כולל הכנסות ממקורות שאינם העסק כגון השקעות, הכנסות משכר דירה, ניירות ערך, קצבאות וכדומה.
 • סיכום כל ההוצאות שלך במהלך השנה המדווחת. סיכום ההוצאות שלך יפחית את גובה המס שיהיה עלייך לשלם והוא כולל הוצאות חד פעמיות ושוטפות שהיו לעסק שלך. מעבר לכך, הוצאות מעל לגובה מסוים יובילו להחזרי מס.
 • סיכום ופירוט המס ששילמת במהלך השנה לצד הוכחת תשלום המס. תשלומי מס אשר לא נכללים בדו”ח השנתי יחויבו פעם נוספת.
 • דו”ח רווח והפסד של העסק.
 • דו”ח התאמה לצורך מס.
 • טופסי 106 (טופסי העסקה כשכיר) מכל מקומות העבודה בהם עבדת במהלך השנה.
 • אישורים שנתיים על הפקדות לקרן פנסיה, על הפקדות לביטוחי מנהלים והפקדות לקרנות השתלמות.
 • אישור שנתי על תשלומים למוסד לביטוח לאומי.
 • אישורים על ניכוי מס במקור מלקוחות.
 • אישורים על רווחים ממגוון רחב של השקעות (ניירות ערך, דיבידנדים וכדומה).
 • קבלות על תרומות למוסדות מוכרים על פי סעיף 46.
 • הפקדות פרטיות אשר נעשו על ידך לקרנות שונות במהלך השנה.

הגשת הדו”ח השנתי בזמן

בעלי עסקים רבים גילו בדרך זו או אחרת שקיימת חשיבות מרכזית להגשת הדו”חות השנתיים שלך בזמן – ושגורם מקצועי יוודא כי אספת וסידרת את כל הטפסים ואת כל האישורים הרלוונטיים עד למועד ההגשה. בנוסף לכך, הגשת הדו”ח יכולה להתבצע דרך רשת האינטרנט אך יש להעביר את המקור לפקיד השומה הרלוונטי. בעת היעזרות במשרד רואה חשבון מקצועי ניתן לקבל הארכה בהגשת הדו”ח השנתי ואף להימנע מקנסות וסנקציות במקרים של איחורים או אי סדרים.

האם מומלץ להגיש את הדו”ח השנתי באופן עצמאי

באופן כללי התשובה היא לא. דו”ח שנתי הינו דו”ח סבוך ויש לוודא כי כל המסמכים הרלוונטיים צורפו אליו והוגשו בצורה הנכונה. מכיוון וכל איחור או טעות יכולים להוביל לקנסות כספיים גבוהים, מומלץ מאוד להיעזר במשרד רואה חשבון מקצועי אשר יעשה סדר בחשבונות שלך במהלך כל השנה. בנוסף לכך, למשרד רו”ח קיים הסדר הארכות למייצגים המאפשר להגיש דוחות שנתיים במועד מאוחר יותר מזה הקבוע בחוק.

ברודצקי שמואל רואה חשבון שרואה מעבר למספרים

משרד רואה החשבון של שמואל ברודצקי מתמחה בסיוע לעצמאיים בהכנת והגשת הדו”חות השנתיים שלהם. הודות לקשרים עם גורמים רבים במשרדים הממשלתיים, ליווי לאורך כל השנה וידע מקצועי נרחב, אנחנו יכולים לעזור לך להגיש את הדו”ח השנתי על פי החוק. אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר ולראות איך סדר, מקצועיות ויחס אישי יכולים לחסוך לך סכומי כסף משמעותיים בכל שנה.

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично
Loading...