פתיחת עוסק מורשה

פתיחת עוסק מורשה במס הכנסה

התוכן

  1. רישום עוסק מורשה ועוסק פטור
  2. מה ההבדלים בין ח אשר פטור המוסק מורשה
  3. האם יש עדיפות לפתיחת עוסק מורשה או פוסק
  4. האם ניתן לשנות את סוג העסק לאחר פתיחת תיק

לפתוח עסק היא ההחלטה אינה החלטה כעת און ליין פשוטה והיא רק הראשונה בשורה של החלטות אשר אשר ישפיעו על העתיד של העסק שלך. ללא קשר לבסיס ולמטרה של העסק שלך, סוג העסק אשר ייפתח צריך להיקבע על ידי הציפיות שלך מן העסק והתכנונים לעתיד . ההשלכות של כל הבנת בחירה בעת הקמת העסק יעזרו לך לבנות את היסודות הנכונים הכתבות העסק ויאפשרו פיתוח נכון של העסק בעתיד. כללי באופן, של מרבית האנשים ההחלטה היא בין לפתוח עוסק מורשה או עוסק פטור ואף על פי-שזאת נשמעת החלטה כעת און ליין פשוטה, בחירה לא נכונה תפגע בעתיד ובפעילות העסק שלך. בין עוסק מורשה ההבדלים לעוסק פטור מתחילים לאחר תחילת פעילות העסק.

רישום עוסק מורשה ועוסק פטור

תהליכי הרישום והפתיחה של עוסק פטור ועוסק מורשה הם זהים ומצריכים רישום בשלושת הגופים הממשלתיים הרלוונטיים (מע”מ, מס הכנסה ובמוסד לביטוח לאומי). הרישום מתבצע על ידי הגשת מגוון טפסים ומילוי לא נכון יכול להאט בצורה משמעותית את פתיחת העסק ולהציב את העסק שלך בעמדה בעייתית מול הרשויות השונות. בעת רישום עוסק מורשה ועוסק פטור, מומלץ מאוד להיוועץ עם רואה חשבון מקצועי אשר ילווה את תהליך פתיחת העסק שלך ויגיש בשמך את הטפסים למקומות הנכונים. בשלב רישום העסק יהיה עלייך לבחור האם ברצונך להיות מוכר כעוסק מורשה או כעוסק פטור.

פתיחת תיק בכל רשויות המס בחינם

התקשרו:

 

מה ההבדלים בין ח אשר פטור המוסק מורשה

על פי חוק, עוסק הנו גוף אשר מורשה לבצע עסקים כלכליים ואחרים עם חברות, גופים מסחריים, גופים ממשלתיים ואנשים פרטיים. גופים אלו מחויבים בדיווח מלא לרשויות רלוונטיות בנוגע להכנסות, הוצאות והשקעות שהם מקיימים במהלך כל שנה. בדומה לעוסק פטור, בעסק נפתח כעוסק מורשה אין הבחנה חוקית בין עסק לבעליו וההכנסה המתקבל הוא למעשה הכנסה חייבת במס מטעם בעלים של עסק. יש לשקול את ההבדלים בין עוסק פטור לעוסק מורשה לפני פתיחת התיקים ומומלץ מאוד לדון בהשלכות עם גורם מקצועי ומיודע. ההבדלים העיקריים הם:

  • עוסק פטור אינו מחויב לשלם מע”מ ולכן אינו גובה מע”מ מלקוחותיו. עוסק מורשה צריך לשכלל במחיר העסקאות שלו את המע”מ המעודכן הקבוע בחוק, לדווח על ולהעביר את תשלומי המע”מ לגופים הרלוונטיים.
  • בניגוד לעוסק פטור, עוסק מורשה יכול לדרוש מע”מ תשומות אשר צורף לעסקות שבצעו עסק. הזדכות עבור מע”מ תשומות מאפשרים לעוסק מורשה לקבל בחזרה סכומי כסף לא מבוטל ולהקל בצורה משמעותית על התפתחות עסק.
  • בחשבונית אשר מוציא עסק מורשה חובה לציין את ערך מע”מ והסכום שלו. מעבר לכך, עוסק מורשה ועוסק פטור מחויב בהוצאת קבלה ובניהול תיקי חשבונות המעודכנות ומסודר.

האם יש עדיפות לפתיחת עוסק מורשה או פוסק

סוג העוסק צריך להיקבע על פי המאפיינים הספציפיים של העסק שלך והציפיות שלך ממנו לעתיד הקרוב והרחוק. בעזרת ייעוץ מקצועי ניתן לוודא כי הבחירה שלך היא הנכונה ביותר ושהיא לא תהווה בעיה להתפתחות העסקית שלך ולפעילות המתוכננת של העסק. יתרון עיקרי של עוסק פטור הוא יכולת להציע מחירים תחרותיים אשר אינו כולל את המע”מ. מצד שני, החזרי מע”מ שמקבל עוסק מורשה הוא יתרון שיש להתחשב בו בעת קבלת החלטה. מעבר לכך, לעוסק פטור יש מגבלה ברווחים שנים.

האם ניתן לשנות את סוג העסק לאחר פתיחת תיק

בעזרת פנייה יזומה לפקיד השומה ניתן לשנות את סיווג העסק, פנייה זו צריכה להתבצע בצורה מקצועית ובזמן הנכון. פניות אשר אינו מוגש בזמן נכון יכול שלא להתקבל בזמן ולהוביל לקנסות.

ברודצקי שמואל רואה חשבון שרואה את האנשים הנמצאים לפני המספרים

משרד ראיית החשבון של ברודצקי שמואל הינו משרד מקצועי המספק ייעוץ, ליווי והכוונה לכל סוגי העסקים. בעזרת ידע מקצועי נרחב, היכרות עם רשויות רלוונטיות ושיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים, אנחנו יכולים להציע לך את הליווי שיש לך בו צורך. עכשיו זה הזמן שלך ליצור איתנו קשר ולהתחיל לעשות את ההחלטות הנכונות עבורך ועבור העסק שלך.

 

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...