פתיחת תיק עוסק פטור

פתיחת תיק עוסק פטור במס הכנסה

תוכן

  1. עוסק פטור
  2. כיצד פותחים עוסק פטור
  3. האם לעוסק פטור יש צורך ברואה חשבון?
  4. כדאי להכיר – חובת ניהול ספרים

עוסק פטור

עוסק פטור (לשעבר “עוסק זעיר”) הינו עסק קטן עד בינוני אשר סך ההכנסות השנתיות שלו לא עולות על סכום המתעדכן מעת לעת (נכון לינואר 2017 הסכום עומד על 98,707 ₪ – ניתן לראות את הסכום המעודכן באתר רשות המסים) ועומד בקריטריונים הקבועים בחוק.

לעצמאיים המוגדרים עוסקים פטורים ניתנות הקלות בדיווח ההכנסות במקביל לפטור מגביית ומתשלום מע”מ על הכנסות העסק. בחלק מן המקרים, מעמד של עוסק פטור יכול להעניק לך את החופש והנוחות להקים ולפתח את העסק שלך, כמו גם להתמודד בצורה נוחה יותר עם תשלומי המסים השונים, בהתאם לגובה ההכנסות שלך. על מנת לקבל מעמד של עוסק פטור יש להגיש בקשה לאגף המע”מ – והדרך המומלצת ביותר לעשות זאת היא בעזרת רואה חשבון מקצועי אשר ילווה אותך לאורך התהליך.

פתיחת תיק בכל רשויות המס בחינם

התקשרו:

 

כיצד פותחים עוסק פטור

פתיחה של תיק עוסק פטור משמעותה הגשת בקשה להירשם כעוסק פטור ברשויות הממשלתיות השונות וביניהן מע”מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. ההרשמה מצריכה ממך הגעה פרונטלית למשרדי הרשויות השונות ומילוי הטפסים הנכונים לבקשה ועל מנת לקבל מעמד של עוסק פטור עלייך לעבור את השלבים הבאים:

  • פתיחת תיק עוסק פטור במע”מ, תהליך זה כולל מילוי טופס 821 ויש להצטייד בצילומים של תעודת הזהות שלך, חוזה השכירות של הדירה או מקום העסק והסמכות שלך לתחום העיסוק הרלוונטי.
  • פתיחת תיק עוסק פטור במס הכנסה, לצורך פתיחת התיק יש למלא טופס 5329 ולספק צילום של תעודת הזהות שלך, חוזה שכירות של מקום העסק ובקשה לניקוי מס במקור בעזרת טופס 2542.
  • הודעה על שינוי סטטוס עיסוק לביטוח הלאומי, לצורך התאמת התיק האישי שלך יש למלא טופס 6101 ולהתכונן לתשלום חודשי של דמי הביטוח הלאומי – המשתנים לפי גובה ההכנסה.
    במשרד רואה חשבון ברודצקי שמואל, נעזור לך למלא את כל הניירת הדרושה, באמצעות ייפוי כוח נייצג אותך מול כל הרשויות ונעניק לך טיפול מ”א עד ת”. סיוע מאת גורם מקצועי יעזור לך לנצל את מלוא הזכויות של עוסק פטור ויוודא כי כל החובות שלך ידועות לך מראש כמו שהיא תאיץ את התהליך.

האם לעוסק פטור יש צורך ברואה חשבון?

עוסק פטור הינו עסק לכל דבר ולמעט ההקלות בדיווח והפטור מתשלומי המע”מ, יש להתייחס אליו ככזה. בעזרת תכנון להתפתחות העסק בעתיד ועמידה בכל התנאים הקבועים בחוק, ניתן לחזק את היסודות של העסק שלך ולוודא שהוא צומח בכיוון הנכון.

יתרה מזאת, חשבונות הבנק של עוסק פטור עשויים להיות גם החשבונות הפרטיים של בעל העסק וללא גורם מקצועי, אנשים רבים הולכים לאיבוד ומשלמים על כך בקנסות, בצבירת חובות ובחיובים מיותרים לגופים ממשלתיים שונים. רואה חשבון ויועץ מס יעזרו לך לעשות סדר בכל החשבונות שלך, לספק לך תמונה מציאותית של מצב העסק ולהציע עצה המבוססת על ניסיונם של עסקים רבים אשר היו בנעליך בעבר.

כדאי להכיר – חובת ניהול ספרים

עוסק פטור מחויב, על פי חוק, לנהל ספרים מול רשויות המס. למעשה, על כל עוסק פטור להחזיק ספר קבלות עדכני ותיק תיעוד חוץ אשר מפרט את ההוצאות העסקיות. את ספרי הקבלות מומלץ להדפיס בבית דפוס, כך שתמורת סכום סמלי ניתן יהיה לרכוש קבלות לטווח הארוך. כיום ניתן גם לשלוח קבלות באופן דיגיטלי באמצעות המייל, ללא צורך בלוגיסטיקה הכרוכה במשלוח קבלות בדואר.

גורם מקצועי אשר יהיה אחראי על הספרים שלך יאפשר לך לעבוד ולנהל את העסק שלך בראש שקט מתוך ידיעה שהכול מתועד ושהעסק שלך מנוהל בצורה תקינה מבחינת הרשויות. מעבר לחובת ניהול הספרים, ישנם מגוון דיווחים ו/או תשלומים אשר יש לשלם לרשויות, כדוגמת ביטוח לאומי, ועיכובים גוררים קנסות וריביות על החוב.

ברודצקי שמואל רואה חשבון

משרד רואה חשבון ברודצקי שמואל הינו משרד מנוסה המטפל במגוון רחב של עוסקים פטורים. הודות לניסיון של שנים מול רשויות המס ולצד יחס אישי לכל לקוח, ביכולתנו להעניק לך את הליווי החשבונאי המקצועי שיש לעסק שלך צורך בו (חבר בלשכת רו”ח לישראל), כולל הענקת טפסים חתומים על ידי רואי חשבון לגורמים חיצוניים, למוסדות ממשלתיים ועוד – למעשה, כל השירותים תחת קורת גג אחת, לרבות תמיכה וייעוץ עסקי (חבר בלשכת היועצים העסקיים).

אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר כעת – ולגלות כיצד שירות אישי ומקיף יכול להשתלם עבור העסק שלך ולסייע לו לגדול ולהתפתח. כי אצלנו סך התמורה שלך גדול מהשלם והוא הרבה מעבר למספרים!

 

Очень плохоПлохоУдовлетворительноХорошоОтлично (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...